Klimatyzatory japońskie – Top 6 producentów

W branży HVAC (systemach ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji) przeważają klimatyzatory japońskie, koreańskie oraz chińskie. Jakość wykonania, trwałość, żywotność urządzeń jest powiązana z pochodzeniem marki. Największym zaufaniem wśród klientów cieszą się klimatyzatory producentów japońskich. Godnym uwagi jest fakt że, przodują oni również w innych sektorach m.in. w elektronicznych, sprzętów RTV AGD, motoryzacyjnych itp.

Planujesz zakupić japońską klimatyzację? Przeczytaj co charakteryzuje ich producentów oraz zobacz zdjęcia naszych realizacji montaży omawianych japońskich klimatyzatorów w mieszkaniach lub domach.

Mitsubishi

Większość profesjonalnych serwisantów i użytkowników zna markę Mitsubishi z najwyższej jakości i niezawodności. Klimatyzacje Mitsubishi pracują w domach i mieszkaniach na całym świecie. Rygorystyczne środki kontroli jakości na wszystkich etapach produkcji umożliwiają firmie wytwarzanie naprawdę trwałych produktów. Każde urządzenie jest testowane w fabryce po złożeniu. Wyniki testowe są przesyłane do bazy danych i dokładnie analizowane. Mitsubishi prowadzi własne badania i aktywnie rozszerza osiągnięcia inżynierów i projektantów. Zaawansowana praca umożliwiła im wprowadzenie min. funkcji szybkiego restartu po przepięciu, automatycznego systemu sterowania oraz znacznie bardziej innowacyjnych pomysłów.

Sprawdź ceny klimatyzacji Mitsubishi.

Daikin

Bez wątpienia większość ekspertów branży HVAC wymienia Daikin jako najlepszą japońską firmę klimatyzacyjną. Średnia żywotność ich urządzeń wynosi około 10 lat przy ciągłej pracy. Wybrane modele klimatyzacji znakomicie sprawują się w funkcji grzania, są w stanie pracować nawet przy -40°C. Warto wspomnieć o trosce japońskiego producenta o stan globalnego ocieplenia. Daikin był jedną z pierwszych firm, które przeniosły swoją technologię na mniej szkodliwy dla atmosfery czynnik chłodniczy R32. Firma również przeniosła montaż klimatyzatorów z krajów azjatyckich do Europy min. Czech. Zmiana ta pozytywnie wpłynęła na jakość. Użytkownicy chwalą wydajność, cichą pracę i wielofunkcyjność urządzeń Daikin. Za wadę można uznać wysoka cenę.

Zobacz niektóre modele i ceny klimatyzacji Daikin.

Panasonic

Panasonic oferuje wysokiej jakości klimatyzacje i pompy ciepła, które należą do średniego przedziału cenowego. Firma może pochwalić się aż półwiecznym doświadczeniem w produkcji klimatyzatorów do mieszkań, domów i obiektów przemysłowych. W ich ofercie znajdziemy modele o niskim i średnim poziomie cenowym. Posiadają niezawodny system oczyszczania powietrza oraz ekologiczny czynnik R32. Dobre recenzje pochodzą od użytkowników posiadających modele klimatyzacji i pomp wyprodukowane w Malezji.

Toshiba

Liderem wśród firm klimatyzacyjnych ze średniej półki cenowej jest japońska Toshiba. Ma ona już za sobą aż 120 lat doświadczenia. Pierwszy system klimatyzacji powstał właśnie w warsztatach Toshiby – inżynierowie tej firmy jako pierwsi wprowadzili inwerterowe sprężarki w klimatyzatorach. Klientów przyciągają przystępne ceny, które łączą się z wysoką jakością, funkcjonalnością i trwałością. Marka istotnie łączy w sobie dobrą funkcjonalność, trwałość i przystępną cenę. Klienci z pewnością doceniają jakość i łatwość użytkowania.

Fujitsu Fuji Electric

Klimatyzatory japońskiej firmy Fujitsu w niczym nie ustępują innym wymienionym. Oczywiście jedną z ważnych zalet klimatyzatorów tej firmy jest długa gwarancja. Modele klasy premium objęte są aż 10 letnim okresem. Użytkownicy klimatyzatorów Fujitsu oceniają je pozytywne. Zalety to cicha praca, ochrona przed przepięciami i dobra wydajność. Klienci niekiedy narzekają na wielkość jednostek wewnętrznych, niektórzy zwracają uwagę na długi czas oczekiwania na rozpoczęcie pracy klimatyzacji.

Hitachi

Ten japoński producent jako jeden z pierwszych, zastosował technologię inwerterową z przetwornikami sterującymi PAM. Klimatyzatory Hitachi charakteryzują się dobrą wydajnością przy oszczędności energii i komforcie. Ich oferta i stosowane funkcje stale się poprawiają. Jednym z najbardziej znanych wyróżnień Hitachi jest system klimatyzacji z czynnikiem chłodniczym Set Free o zmiennym przepływie.

Reasumując klimatyzatory japońskie choć znane z prostego i standardowego wyglądu. Z pewnością charakteryzują się nowoczesną technologią, małym poborem energii, niską awaryjnością i długą żywotnością.