10 domowych sposobów na upalne dni

Klimatyzacja jest najbardziej efektywnym i niezawodnym sposobem na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Chcieliśmy przedstawić jednak alternatywne darmowe sposoby nie wymagające użytkowania instalacji klimatyzacyjnej. Wiemy lepiej niż ktokolwiek inny, jak ważne jest ochłodzenie, podczas upalnego lata z jakim mamy obecnie do czynienia. Oto kilka przykładów, które pomogą Ci przetrwać upał, bez ingerencji systemów klimatyzacji.

1. Zasłoń żaluzje, zasłony i rolety  w ciągu dnia. Unikniesz przenoszenia ciepła przez okna do domu.kostki

2. Nie noś ciepłych ubrań. To twój dom w którym nikt Cię nie widzi, noś więc lekkie przewiewne i luźne ubranie. Ubrania z bawełny i innych lekkich materiałów, są jak najbardziej pożądane, lecz jeśli nie masz potrzeby ich noszenia ściągnij z siebie ile się da!

3. Unikaj używania kuchenki i piekarnika, a także odkrytego grilla. trzymaj się z dala od pikantnych potraw w ciepłe dni, zamień je na rzecz świeżych sałatek, kanapek i chłodzonych dań makaronowych.

4. Oczywiście, pij zimną wodę regularnie ochłodzisz swoje ciało od wewnątrz i nawadniasz się.

5. Sałatki owocowe i inne zimne smakołyki, to świetny sposób na obniżenie temperatury ciała.

6. Zaplanuj wszystkie prace na zewnątrz wokół domu, najlepiej na wczesne godziny poranne lub wieczór, kiedy jest chłodniej na dworze.

7. Chłodne prysznice pomogą Ci odświeżyć się i ostudzić temperaturę ciała.

8. Trzymaj ręcznik w zamrażarce, skropiony wodą owijaj wokół szyi lub innych części ciała, gdy stworzy się szczególnie gorący klimat.

9. Spędzaj więcej czasu w chłodniejszych miejscach, nad wodą, w zacienionych pomieszczeniach lub w pomieszczeniach od strony wschodniej.

10. Napełnij butelkę z atomizerem wodą i przetrzymuj w lodówce. Ochłodzona woda jest świetna do rozpylania na twarz i inne części ciała.