Klimatyzacja kanałowa do domu

Klimatyzacja kanałowa coraz częściej spotykana w domach jednorodzinnych.

Czym jest klimatyzacja kanałowa ?

Klimatyzacja kanałowa poprzez swoją konstrukcję pozwala na schłodzenie wielu pomieszczeń jednym urządzeniem. Generuje wyższy spręż powietrza dzięki czemu możemy podpiąć pod nią kilka kanałów wentylacyjnych które doprowadzą je do określonych pomieszczeń.

Gdzie montuje się klimatyzacje kanałową?

Klimatyzacje kanałowe montujemy głównie w pomieszczeniach przemysłowych, siłowniach, hotelach, biurach gabinetach, pomieszczeniach z sufitem podwieszonym. Coraz częściej jednak realizujemy zlecenia w domach jednorodzinnych gdzie swobodnie można ją umieścić na poddaszu lub strychu.

Poniżej zdjęcia naszych montaży na poddaszach w domkach jednorodzinnych.

Klimatyzator kanałowy o mocy chłodniczej 7kw schładza dom parterowy o powierzchni 80m2 .

Miłoszyce kanałowa

Klimatyzacja kanałowa z funkcją grzania i chłodzenia Mitsubishi. Montaż w domu na piętrze około 80m2.

Klimatyzator Airwell schładzających piętro w domu jednorodzinnym około 80m2.

Estetyka wyglądu

Decydując się na klimatyzację mamy do wyboru różne jej rodzaje: ścienne typu split, kasetonowe, konsolowe, podstropowe. Niestety wszystkie wymienione będą widoczne na naszych ścianach lub sufitach. Klimatyzacja kanałowa umożliwia nam schłodzenie pomieszczeń bez jej widoczności. Aby zapewnić jednak dopływ schłodzonego lub ogrzanego powietrza do wnętrz musimy do niej dobrać odpowiednie nawiewniki lub anemostaty.

Klimatyzacja kanałowa koszt

Koszt klimatyzacji kanałowej z jednym sterownikiem (panelem) ściennym będzie podobny do kosztu założenia oddzielnych klimatyzacji ściennych. W tej opcji klimatyzacją możemy zarządzać tylko przez jeden panel przez co włączając ją włączamy nawiewy we wszystkich pomieszczaniach. Ręcznie ewentualnie możemy regulować zamontowane przepustnice kanałów na poddaszu. Droższym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji z systemem niezależnej dystrybucji powietrza. Wtedy panel lub pilot mamy każdym pomieszczeniu i w każdym możemy niezależnie regulować parametry prac. Takie rozwiązanie zapewnia między innym Mitsubishi z systemem SNDP lub Airwell z systemem WELLZONE.

Podsumowanie

Dobre klimatyzatory kanałowe powinny być we właściwy sposób dobrane do wielkości i temperatury panującej w pomieszczeniu, dlatego to zadanie warto zlecić profesjonalistom. Nowoczesna klimatyzacja kanałowa na pewno okaże się przydatnym narzędziem, szczególnie w okresie letnim, kiedy wysoka temperatura nie daje o sobie zapomnieć. Jest to bowiem świetny sposób na to, aby w dyskretny sposób chłodzić mieszkanie podczas upałów.

Zobacz jaki klimatyzator zamontować na poddaszu?