Klimatyzacja a niemowlę

Rodzice chcą stworzyć idealne warunki w których ich noworodek będzie spać spokojnie i wygodnie. U niemowląt spokojny sen oznacza również spokój dla rodziców. Badania wykazały że niemowlęta sprawią znacznie mniej trudności w pomieszczeniach klimatyzowanych z odpowiednio dostosowchild-sleepinganą temperaturą. Maleństwa są szczególnie wrażliwe na ciepło zwłaszcza nocą. Instalując odpowiedni system klimatyzacyjny jesteśmy w stanie zapewnić dziecku odpowiedni klimat. Zachęci on go do spokojnego i bezpiecznego snu każdej nocy.

Noworodki są narażone na ryzyko przegrzania zwłaszcza w czasie snu. Przegrzanie jest często powiązane z SIDS (Syndrom Nagłej Śmierci Łóżeczkowej). Ze względu na słabą odporność na ciepło bobasy powinny spać w bardziej ochłodzonych pomieszczeniach niż dorośli. Większość pediatrów zaleca optymalną temperaturę pomiędzy 18 – 21 stopni która zabezpieczy maluchy przed przegrzaniem.

Klimatyzacja w domu a niemowlę

Niemowlęta są również narażone na ryzyko rozwoju potówki szczególnie w cieplejszych miesiącach. Stan ten charakteryzuje się małymi pęcherzykami i czerwonymi wypryskami na skórze. Korzystanie z systemu klimatyzacji i ubieranie dziecka w lekką odzież bawełnianą jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania wysypką.

Pamiętajmy jednak o tym żeby klimatyzacja była oddalona od miejsca snu dziecka. Nie możemy nastawiać strumienia nawiewu bezpośrednio na nie. Lepiej schłodzić pomieszczenie przed fazą snu a klimatyzację ustawić w trybie „sleep” dla podtrzymania temperatury w trakcie. Ważne jest też aby nie ubierać niemowląt w odzież syntetyczną i owijać je od pasa w dół. W taki sposób żeby ręce i nogi miały wolne. Dzięki temu będą one spać na placach, w pozycji najbezpieczniejszej dla naszych pociech.

 

Klimatyzacja w pokoju dziecka jest najlepszym rozwiązaniem które ochroni je przed przegrzaniem. Dodatkowo zapewni mu bezpieczne i przyjemne środowisko podczas snu. Dobry sen dziecka to również dobry sen dla Ciebie.

 

Zapewnij sobie fantastyczny sen dla Ciebie i Twojego dziecka.

 

Skontaktuj się z nami  i wybierz odpowiedni klimatyzator do pokoju dziecka