Jak wygląda elegancka i stylowa czarna klimatyzacja? Zobacz i porównaj czarne klimatyzacje LG, Mitsubishi, Rotenso, Aux.

Wyjątkowy design wnętrz podkreślić może czarna klimatyzacja. Często idealnie komponuje się praktycznie w każdym wnętrzu. W tym kolorze polecamy klimatyzacje LG artcool mirror, Mitsubishi serię EF, Panasonic Ethera tańsze Rotenso Elis czy AUX J-Smart. Możesz je obejrzeć na poniższych zdjęciach z naszych realizacji.

LG Artcool Mirror – najpopularniejsza czarna klimatyzacja

Front jednostki wewnętrznej to czarny lustrzany połysk, cała reszta obudowy w czarny mat. Dodatkowo klimatyzacja wyposażona jest w szereg innych funkcji m.in:

 • Lampę UV nano
 • wi-fi
 • aktywną kontrolę zużycia energii
 • wbudowany jonizator
 • 4 stronny nawiew
 • automatyczne oczyszczanie po wyłączeniu

Poniżej zdjęcia realne zamontowanych przez nas klimatyzacji Lg Artcool mirror.

Mitsubishi seria EF

Klimatyzatory Mitsubishi EF klasy Premium w trzech kolorach czarnym, srebrnym i białym idealnie dopasowują się w indywidualną stylistykę wnętrz. Nadzwyczajne obudowy urządzeń o ostrych rysach ukazuje solidność i poczucie wyjątkowości.

Czarny kolor urządzenia nadaje zarówno nowoczesnym jak i surowym pomieszczeniom charakteru. Pod elegancką smukłą obudową jednostek ściennych znajduje się niezwykle zaawansowana technologia. Dzięki zastosowanej sprężarce inwerterowej klimatyzacje osiągają najwyższą efektywność energetyczną. Urządzenia z serii EF o mocach 2,5 i 3,5kW w funkcji chłodzenia uzyskują klasę efektywności energetycznej A+++.

Klimatyzacje zachowują swoją symetrię także podczas pracy. Posiadają 2 żaluzje otwieranie i zamykanie w charakterystyczny sposób. Wszystkie jednostki ścienne posiadają inteligentny i elegancki pilot zdalnego sterowania o minimalistycznym wzornictwie oraz wi-fi. Programator tygodniowy to praktyczna funkcja która umożliwia zapisywanie preferowanych ustawień dla poszczególnych godzin oraz dba o oszczędność energii.

Poniżej zdjęcia realne zamontowanych przez nas klimatyzacji Mitsubishi z serii EF.

Panasonic Ethera – solidny grafit

Rotenso Elis – czarna klimatyzacja w przystępnej cenie

Czarny klimatyzator Rotenso Elis to model stylistycznie zbliżony do LG Artcool mirror. Posiada błyszczący lustrzany front i matowy tył i boki obudowy jednostki wewnętrznej. Oprócz przystępnej ceny klimatyzator z pewnością wyróżnia:

 • wąska i smukła sylwetka
 • wbudowane wi-fi
 • 5 lat gwarancji
 • automatyczne oczyszczanie
 • filtr elektrostatyczny
 • funkcja grzania do -20 stopni temp. zewnętrznej

Poniżej zdjęcia z naszego montażu

Sprawdź ile kosztuje ta czarna klimatyzacja

Czarny klimatyzator AUX J-Smart

Czarna obudowa i nowoczesna stylistyka. Podobnie do Lg i Rotenso AUX posiada także, połączenie matowego korpusu z czarnym lustrzanym frontem.

Zwraca uwagę wyrafinowanym, niebagatelnym designem. Wąska, stylowa obudowa doskonale podkreśli wystrój każdego wnętrza. Prosty, minimalistyczny wygląd uzupełnia ukryty wyświetlacz LED – widoczny jest on tylko wtedy, gdy klimatyzator jest włączony.

Poniżej zdjęcie realne z naszego montażu czarnej klimatyzacji AUX.

Gree Fairy DARK

Model Fairy wraz z nowoczesnym wyglądem jest również urządzeniem wszechstronnym.
Jego parametry pozwalają mu na pracę w funkcji chłodzenia nawet do temperatury zewnętrznej
+50°C i -25°C w trybie grzania. Aby ułatwić mu pracę w niższych temp. posiada grzałkę, która chroni przed
zamarzaniem wody w tacy ociekowej . Dodatkowo funkcja
(utrzymanie +8°C) potrafi wymóc jego pracę w nie używanych pomieszczeniach gdy temperatura spadnie poniżej 8 stopni. Taka klimatyzacja zda egzamin w różnych warunkach.